Dnia 29 listopada odbyło się pasowanie uczniów klasy 1 szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka wraz z uczniami klasy 3b gimnazjum przygotowała spotkanie pt. "W świecie bajek". Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Aleksandra Klimczewska. Uczniowie klasy pierwszej musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami dotyczącymi bajek m.in.: dopasowywali tytuł baśni do zaprezentowanego rekwizytu, rozwiązywali zagadki związane z książkami, odpowiadali na pytania związane z biblioteką, opowiadali sami znane im bajki i baśnie oraz wysłuchali, o co proszą ich książki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie i pani bibliotekarka pasowała ich ogromną kolorową zakładką do książki na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę uczniowie dostali dyplomy, zakładki do książek i plany lekcji, a pani wychowawczyni dwie książki, które wspólnie będzie czytać z uczniami na lekcjach.