Dnia 12 kwietnia do naszej Szkoły Podstawowej nr 23 zawitali zawodnicy – piłkarze GKS Tychy, Daniel Tanżyna i Łukasz Bogusławski. Panowie, jako przedstawiciele całego klubu,  czytali  uczniom  z klas I - III fragmenty książek w ramach szkolnego projektu „Chwila z książką w ciągu tygodnia”.  Na koniec każdy uczeń otrzymał zdjęcie drużyny GKS Tychy wraz z autografami piłkarzy.

Projekt ma na celu zachęcenie uczniów do sięgania po książki  już od najmłodszych lat , a głośne czytanie przez dorosłego, tym bardziej znanego dziecku np. z telewizji, opowiadań itd., jest sposobem  na wzbogacanie słownictwa, nauczenie poprawnej gramatyki ,  doskonalenie mowy. Dzieci uczą się języka, gdy go  głośno słyszą, gdy widzą dorosłego, który  im czyta, a później reaguje na ich pytania i zachęca do mówienia.

Do tej pory uczniom czytali np. przedstawiciele Rady Miasta, Rady Osiedla, ksiądz proboszcz, nauczyciele bibliotekarze oraz znani mieszkańcy.

Poprawiony (piątek, 04 maja 2018 19:25)