Dnia 9 czerwca odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów klasy I SP, z okazji zakończenia cyklu zajęć pozalekcyjnych, realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.

Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały program prezentacji, który przedstawiły w obecności zaproszonych gości. Mieli oni okazję spędzić czwartkowe popołudnie przed ekranem TV „Pełna Kultura”. Dziecięcy prezenterzy pojawiający się kolejno na ekranie zapraszali widzów do obejrzenia atrakcyjnych punktów programu. Był więc występ chóru, teatr telewizji, a w nim komedia „Królowa niegotowa”, wieczór poezji podczas którego dzieci recytowały wiersze napisane w trakcie zajęć, dobranocka (bajki napisane przez uczniów na zajęciach w ramach projektu). Przed publicznością zaprezentowała się także orkiestra kameralna (instrumenty perkusyjne), a dla Rodziców przygotowano inscenizacje z Okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Wszyscy goście wzięli również udział w quizie ekologiczno-przyrodniczym, a spotkanie uczczono wspólnym, słodkim poczęstunkiem. Choć nie obyło się bez stresu i tremy, to atmosfera tych dwóch spędzonych wspólnie godzin była pełna radości, bliskości i wzruszeń. Miłym akcentem na zakończenie były kolorowe kwiaty zrobione z krepiny, które dzieci wręczyły swoim Mamusiom i Tatusiom.

Poprawiony (środa, 10 sierpnia 2011 09:55)