14 listopada br. do Szkoły Podstawowej nr 23 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 zawitał Wiceprezydent Miasta Tychy Pan Igor Śmietański.

Niezwykły gość przybył na zaproszenie bibliotekarki Marioli Freiherr – Trukały, prowadzącej od trzech lat projekt, w którym dorośli czytają dzieciom, mający na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów, zachęcenie ich do czytania i odwiedzania biblioteki szkolnej.

W ramach projektu „Chwila z książką w ciągu tygodnia” Pan Wiceprezydent czytał uczniom z klas I-III bajki i opowiadania dedykowane najmłodszym. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i odpowiadali na pytania do przeczytanych tekstów. W spotkaniu wzięli udział wychowawcy klas oraz dyrektor szkoły.

O tym, że warto czytać książki świadczy fakt, że dwoje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego.