Dnia 27 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości wzięli udział uczniowie klasy pierwszej oraz ich koledzy i koleżanki z klasy drugiej i trzeciej, nauczyciele, wychowawcy oraz dyrekcja szkoły.

Uroczystość rozpoczęła pani bibliotekarka oraz pani wicedyrektor Joanna Lankiewicz, które powitały zebranych oraz skierowały kilka słów do pierwszoklasistów. Następnie głos zabrały uczennice klasy ósmej, które przygotowały bajkowe przedstawienie dla młodszych kolegów. Dziewczyny przebrały się za bohaterów ze znanych baśni. Była Królowa Śniegu, Kot w butach, Czerwony Kapturek, a także Królowa Książka.

Po wystąpieniu baśniowych postaci,  Królowa Książka zaprosiła pierwszoklasistów do zabawy, która polegała na odgadywaniu tytułów bajek. Były też zagadki związane z książkami i biblioteką. Dzieci świetnie sobie poradziły  z zadaniami.

Następnie  pani bibliotekarka zaprosiła na środek wszystkich pierwszoklasistów do złożenia przyrzeczenia i pasowała każdego z nich na czytelnika. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na koniec pani wicedyrektor wręczyła uczniom klasy pierwszej pamiątkowe książki,  a uczennica klasy pierwszej pięknie odczytała wiersz o książkach.

Poprawiony (środa, 04 marca 2020 18:49)