Ciągle niewiele osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia pszczół, również tych dziko żyjących, dla przyrody i człowieka. Większość traktuje je jak intruzów, które mogą użądlić. Aby zwrócić uwagę na rolę pszczół w środowisku naturalnym i zachęcić dzieci i młodzież do zaangażowania się w działania mające chronić te pożyteczne owady uczniowie klas 3-5 naszej szkoły odbyli ciekawe warsztaty miodowe z właścicielem pasieki „Gucio”- panem Grzegorzem Wańczykiem. W trakcie spotkania uczniowie mogli lepiej poznać i zrozumieć świat pszczół. Wysłuchać ciekawej opowieści o procesach, jakie zachodzą w ciągu całego życia pszczoły i dowiedzieć się, jak powstaje miód, mleczko pszczele, wosk i inne produkty wytwarzane przez pszczelą rodzinę. A w szklanym ulu obserwować pracę pszczół. Na koniec zajęć mogli przymierzyć nakrycie głowy pszczelarza, odebrać nasionka miododajnych kwiatów. Na pożegnanie zostali poczęstowani prawdziwym miodem z pasieki Pana Grzegorza.

Uczniowie ślą serdeczne podziękowania dla pana Grzegorza za pouczającą, miłą i oczywiście „słodką” wizytę oraz poświęcony czas.