Projekt programu e-Twinning

Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły z początkiem II semestru 2013/2014 rozpoczęli realizację międzynarodowego projektu w ramach programu Europejskiej Współpracy Szkół – e-Twinning. Nie jest to pierwszy projekt realizowany w ramach współpracy międzynarodowej w naszej szkole. W minionych latach uczniowie współtworzyli projekty: International Symposium, Together, My European Friend, Around My Village.

Szczegóły obecnie realizowanego projektu przedstawione są poniżej:

Projekt: „Itchy Feet” – Let's Travel in Europe!

Projekt został zarejestrowany 11.12.2013r. uzyskując akceptację Biura Narodowego e-Twinning w Polsce.

Kraje projektu : Grecja, Polska, Turcja, Rumunia, Wielka Brytania.

Cele projektu : rozwijanie kompetencji językowych oraz znajomości posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjnymi.

Język projektu : język angielski.

W pracach projektowych biorą udział uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej.

Poprzez realizację poszczególnych etapów projektu uczniowie poznają najciekawsze miejsca, tradycje i zwyczaje państw realizujących projekt.

Etapy prac projektowych realizowane przez każdą szkołę :

1. Autoprezentacje uczniów- charakterystyka zespołu klasowego (prezentacja Power Point)
  2. Prezentacja swojego kraju- ogólne informacje dotyczące ludności, waluty, religii; bezpośredni kontakt uczniów poprzez „chat room” portalu e-Twinning (prezentacja Power Point)
  3. Prezentacja swojego miasta oraz atrakcji turystycznych swojego państwa (prezentacja Power Point)
  4. Święta, zwyczaje i tradycje (prezentacja Power Point); uczniowie każdego kraju zwiedzają państwa projektu wysyłając e-pocztówki z miejsc wcześniej prezentowanych.
  5. Kuchnia Polska – uczniowie opisują tradycyjne potrawy podając przepisy na wybrane dania.
  6. Quiz- zadaniem uczniów jest przygotowanie quizu wykorzystując informacje przekazane przez uczniów w poprzednich etapach.

Czas realizacji: drugi semestr roku szkolnego 2013/2014.

Nauczyciel koordynujący prace: Beata Skupin