Adopcja serca

Adopcja serca prowadzona jest w naszej szkole od 2009 roku czyli już 13 lat. Opiekujemy się na odległość dziewczynkami z Boliwii a dokładnie z Cochabamby. Dziewczynki przebywają w Hogar de Ninas San Francisco czyli w Domu św. Franciszka. Jest to dom dla sierot i półsierot. Wspieramy je finansowo, czasem przesyłając również paczki. Jednak odkąd w Boliwii jest problem z pocztą, przesyłamy pieniążki, a siostry zakonne opiekujące się dziewczynkami w Hogar, kupują im prezenty. W Polsce mamy kontakt z byłą wolontariuszką, która na bieżąco przesyła nam informacje z Hogar oraz listy i tłumaczenia od naszej podopiecznej, a także potwierdzenia naszych wpłat. Zawsze pod opieką mamy tylko jedną dziewczynkę i tak już od kwietnia 2016 roku jest nią Maria Antonieta Vallejos Ballvian, która w tym roku w grudniu skończy 17 lat.

To jeden z ostatnich listów od Antonii oraz wcześniejsze życzenia świąteczne.

W swoim liście w wielkim skrócie Antonia pisze, że na Dzień Matki mieli tańce w Hogar, żeby podziękować siostrom za opiekę, że się o nie troszczą i zawsze dbają. W szkole mają już lekcje na żywo. Antonia pisze „ jestem w 4 klasie szkoły średniej i staram się bardzo. W szkole mamy różne aktywności takie jak, śpiew , taniec , prezentacje, na języku mieliśmy przedstawienie, mieliśmy apel z okazji Dnia Matki i Dnia Nauczyciela. Podczas Dnia Nauczyciela tańczymy Chacarere razem z kolegami z klasy.

Przygotowuję się do Bierzmowania i na przygotowaniach też mamy różne przedstawienia, przygotowujemy Drogę Krzyżową, gdzie odgrywamy to wszystko, co przeżył Jezus, powtarzamy Biblię, ja lubię czytać Biblię.”

oto tłumaczenie listu:

W Hogar wszystkie mamy się dobrze, póki co nikt się nie zaraził covidem. Lekcje w szkole są zawieszone i mamy tylko przez internet. Modlimy się za Was, żebyście byli zdrowi. Nasz wolny czas wykorzystujemy, żeby czytać, grać, pobyć razem, zajmujemy się ogrodem, podlewamy nasze kwiaty. Niech Dzieciątko Jezus Wam błogosławi i Was strzeże i abyście mieli szczęśliwy rok 2021, żebyście mieli możliwość zrealizować Wasze marzenia.

Poniżej zdjęcie Antonii i jej koleżanki

Poprawiony (niedziela, 03 stycznia 2021 15:22)

Nasza podopieczna mieszka w Boliwii w Cochabambie w Hogar de Ninas san Francisco czyli w Domu świętego Franciszka.

Na zdjęciach dziewczynki z Hogar w strojach boliwijskich oraz podczas zajęć dnia codziennego.

W szkole od 2009 roku prowadzona jest do dnia dzisiejszego Adopcja Serca. Naszą podopieczną jest Maria Antonina.

W październiku dotarł do nas jej list z kwietnia. Pomimo takich opóźnień z powody pandemii cieszymy się, że mamy cały czas kontakt z naszą podopieczną i możemy ją nadal wspierać.

W tym roku jestem w drugiej klasie liceum. Najbardziej lubię plastykę. Mamy nowych kolegów w klasie. Do Boliwii dotarł koronawirus, czyli inaczej mówiąc Covid 19 i jesteśmy na kwarantannie, ale mamy się dobrze. My starszym pomagamy młodszym w lekcjach. W tym roku wszystkie Wielkanoc spędzamy w domu bo nikt nie może nigdzie wychodzić.

Od kwietnia 2016 roku mamy pod opieką jedenastoletnią dziewczynkę

- Maria Antonietta Vallejos Ballivian.