Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych tegorocznych absolwentów Hani i Macieja, którzy za szczególne osiągnięcia naukowe, zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Najzdolniejszych w Mediatece w Tychach. Maciek Sz. otrzymał stypendium prezydenta Miasta Tychy - Tyskie Orły.

Choć już wakacje to miło nam zakomunikować, że Nasza Absolwentka Hanna 2 lipca 2023 roku, otrzymała tytuł Laureata w Ogólnopolskim Konkursie z Historii pt. „Wołyń- pamięć pokoleń”. Hania przeprowadziła trudny, lecz bardzo pouczający wywiad rzekę z naocznym świadkiem rzezi wołyńskiej. W nagrodę otrzymała wiele cennych nagród, lecz ją samą najbardziej z pewnością ucieszył, studyjny wyjazd do Parlamentu Europejskiego i wycieczka do Brukseli. Gratulujemy!

Serdeczne gratulacje dla Bátora K., Szymona Cz. i Mateusza G , którzy otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów. Tym razem chodzi o Ogólnopolski Turniej Wiedzy MATEMATYKA 2023, który odbył się 12 maja w naszej szkole.

A są to: Emil O. z klasy 8, który zajął miejsce IV i Maciej Sz. również z klasy 8 zajmując miejsce V.

Chłopcom bardzo serdecznie gratulujemy.

Dnia 17 maja 2023 roku Klaudia Kost wzięła udział w II Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim objętym Honorowym Patronem Prezydenta Miasta Gliwice zdobywając tam I miejsce.

Dnia 10 maja 2023 r. o godzinie 11:00 w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z Laureatami, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023.

Podczas uroczystości Śląski Kurator Oświaty pani Urszula Bauer wręczyła zaświadczenia wielokrotnemu laureatowi naszej SP nr 23 w Tychach Maciejowi Szawkało oraz list gratulacyjny Pani Dyrektor. W Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych wzięło udział blisko 47 tys. uczniów śląskich szkół podstawowych, a wielokrotne tytuły uzyskało 58 uczniów (2 osoby z Tychów).

Serdeczne gratulacje należą się również Hannie Tarabasz, która w VIII Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie odebrała zaświadczenie laureatki z historii. Należy tutaj dodać, że Hanna w ubiegłym roku została laureatką z języka angielskiego.

Poprawiony (niedziela, 21 maja 2023 19:13)

Bardzo się cieszymy i gratulujemy Emilce Ochnio z klasy 1 kwalifikacji do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Magiczne okienko"- Patrzcie w stronę gwiazd.

Zobaczcie sami jej pracę.

29 marca 2023 w ZS 1 im. Gustawa Morcinka w Tychach odbyła się 20 edycja konkursu "Nashmishmash", w którym  uczniowie klasy 8 zajęli drugie miejsce. Nasi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. „The Crazy Trip”, które jest autorskim pomysłem uczennic (aktorek) kl. 8 Hanny Tarabasz oraz Klaudii Kost: międzynarodowa grupa turystów spotyka się na wycieczce w Londynie, turyści oddalają się od przewodnika i gubią się, wspólnymi siłami próbują znaleźć drogę do hotelu kłócąc się. Przedstawienie jest utrzymane w konwencji komedii, ukazuje stereotypy; aktorzy posługują się językiem angielskim z bardzo słyszalnym ojczystym akcentem; w dialogi wplecione są zdania z języka ojczystego owych turystów (język polski, francuski, niemiecki).

Uczniowie wystąpili w składzie: Klaudia Kost, Hanna Tarabasz, Bartosz Hanslik, Emil Osojca, Maciej Szawkało, Florentyna Orocz, Julia Krzemień, Antonina Świtała, Julia Makowska; opiekun Beata Skupin, nauczyciel języka angielskiego.

Gratulujemy!

I miejsce w Interdyscyplinarnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym zdobyli uczniowie klasy ósmej w składzie: Hanna, Maciej i Emil.

Organizatorem konkursu było III LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.

Nasi uczniowie nie tylko pokonali swoich kolegów z tyskich szkół, także z Lędzin i Mikołowa.

Gratulujemy!

Poprawiony (piątek, 07 kwietnia 2023 10:01)

Więcej artykułów…