"Czasu nie da się zatrzymać,

ale warto wracać do chwil,

które pozostają w naszej pamięci na zawsze"

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać instrumenty strunowe szarpane tj. afro-amerykański diddley bow, banjo, turecki baglama saz, czy greckie bouzouki i gitarę basową. Ponadto uczniowie przekonali się, że do stworzenia grającego instrumentu strunowego wystarczają najprostsze przedmioty dostępne wokół nas.

Poprawiony (poniedziałek, 20 czerwca 2022 11:00)

Dzień 1 czerwca 2022 r. był w naszej szkole dniem sportu dla uczniów z klas I-VIII.

Klasy I-III pojechały na zajęcia judo prowadzone w klubie sportowym Gwardia przez Mistrza Świata w ju-jitsu - pana Andrzeja Borowca.

Dla starszych, już tradycyjnie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną klasy 8 i drużyną pozostałych klas, przeprowadzony we współpracy z klubem sportowym Ogrodnik Cielmice. Ósmoklasiści zwyciężyli wynikiem 7:2.

Po meczu wszyscy uczniowie z klas 4-8 rywalizowali w przygotowanych dla wszystkich konkurencjach sportowych.

Podsumowanie zmagań sportowych odbyło się 3 czerwca w piątek w formie apelu, podczas którego uczniowie odebrali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

11 maja klasa szósta wzięła udział w kulinarnym projekcie z techniki i miała okazję zmierzyć się z przepisem na ukraińskie bliny gryczane. Wszyscy byli bardzo zaangażowani zarówno w przygotowanie potrawy jak i jej degustację. Nasze ukraińskie koleżanki Yuna i Yana przygotowały przepyszne naleśniki (mlyntsi) wg tradycyjnego przepisu. Wspólne gotowanie było świetną zabawą i integracją kulturową.

Poniżej link do galerii zdjęć:

10 maja uczniowie klas 4-6 wybrali się do Katowic, by w Muzeum Śląskim wziąć udział w bardzo ciekawym projekcie „Na tropie Tomka”. Podzieleni zostali na kilka drużyn. Każdy z zespołów otrzymał mapę, lupę, lusterko i specjalny zeszyt. Dzieci odwiedzały kolejne kontynenty, poznawały ciekawostki z nimi związane i rozwiązywały zagadki. Celem gry było odnalezienie bohatera książek Alfreda Szklarskiego. Wszystkim drużynom się to udało. Po świetnej zabawie uczniowie wjechali windą na punkt widokowy, skąd mogli podziwiać panoramę Katowic. Młodzi odkrywcy zakończyli swój pobyt w muzeum zwiedzając wystawę poświęconą historii Górnego Śląska.

Więcej artykułów…