W dniach od 2 do 4 lutego 2022 roku na terenie naszej szkoły zaprezentowano wystawę przygotowaną przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności "Kopalnia Strajkuje...Strajk i pacyfikacja kopalni "Wujek" 13-16 grudnia". Pomimo nauki zdalnej wystawę udało się obejrzeć uczniom klas 1,2,3,4 i 8.
Klasa 4 miała także w ramach wystawy lekcję ze zdjęciami, filmikiem, a dodatkowo ma do zrobienia mini projekt: wywiad z dziadkami pt.: "Stan wojenny we wspomnieniach bliskich".

Przeprowadzono konkurs literacki w klasie VII i VIII pt: "Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich". Do Kuratorium przesłano pracę uczennicy z klasy VII.

Nauczyciele języka polskiego i historii wzięli udział w następujących wykładach online otrzymując stosowne zaświadczenia.

• 6.10.2021 r. "Zdarzenia, które obudziły ducha wolności". Liczba nauczycieli: 1;
  • 12.10.2021 r. "Znane i nieznane o Solidarności lat 80 tych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego". Liczba nauczycieli:3;
  • 19.10.2021 r. "Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek "Solidarność"". Liczba nauczycieli: 2;
  • 27.10.2021 r. "Drogowskazy pozostawione przez kard. Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu". Liczba nauczycieli: 1.

W dniach 19 i 20 października uczniowie klasy VII i VIII obejrzeli film "Nie zabierajcie mamy".

Więcej artykułów…