plakat szkolny klub sportowy Nasza szkoła od roku 2017 uczestniczyła w Ministerialnym Programie SKS. Program Szkolny Klub Sportowy (zwany również „Program SKS”), jest programem, którego realizacja jest nadzorowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Program Szkolny Klub Sportowy, było to działanie systemowe skierowane do uczniów klas I - III w naszej szkole. Zajęcia SKS stwarzały przestrzeń do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką Ireny Drei - nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w klasach młodszych. Stanowiły motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS prowadzone były w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, często na wolnym powietrzu, nawet okresie zdalnej nauki.

Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywały się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. Nasza szkoła uczestniczyła w kolejnych pięciu edycjach tego programu.

Galeria zdjęć: