W tym roku uczniowie klasy 4 zgłębiają tajniki sztuki kulinarnej. Raz w tygodniu dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach rozwijających, na których uczą się gotować i piec. Zajęcia odbywają się w szkolnej projektowej kuchni zakupionej ze środków Tyskich Inicjatyw Oświatowych. Młodzi kucharze pod okiem pani Justyny Kusiak przygotowali już naleśniki, babeczki z płynną czekoladą oraz wytrawne mufinki o smaku pizzy. Przed nimi jeszcze wiele „smacznych” projektów. Oprócz przygotowania i sprzątania jest też czas na najlepsze, na  degustację.

Poniżej link do galerii:

Uczniowie klasy 5 poznają w tym roku różne materiały. Pierwszym z nich był papier. Oprócz wiadomości teoretycznych na temat historii i sposobów pozyskiwania papieru zajęli się też pracą wytwórczą. W pracowni technicznej wyposażonej ze środków programu „Laboratoria Przyszłości” mieli wszystko co potrzebne do wykonania jesiennych witraży.

Więcej artykułów…